En hvit versjon av logoen til Ålesund Kammermusikk
Ålesund kammermusikkfestival 2025

Music for a While

Navnet på ensemblet er hentet fra en av den engelske barokk-komponisten Henry Purcells mest kjente sanger, og de ga ut sitt første album i 2007 (Weill Variations). Senere album er blant annet “Canticles of Winter” fra 2014, og deres hittil siste album “Essays” kom ut i 2022. Ensemblet består av:

Tora Augestad, vokal (les mer om henne her)

Stian Carstensen, trekkspill, steel gitar med mer, er en av våre aller mest unike musikkartister. Han er en svært virtuos utøver, spesielt i rytmikk, og en multiinstrumentalist som blant annet behersker trekkspill, gitar, banjo og fløyter. Stian Carstensen er kanskje mest kjent som frontfigur og komponist i Farmers Market og beveger seg sømløst mellom det klassiske, jazz og folkemusikk, spesielt da også Bulgarsk folkemusikk.

Bilde av gruppen Music for a While

Trygve Brøske, klaver (les mer om han her)

Mathias Eick, trompet, komponerer og behersker også flere instrumenter (kontrabass, gitar, klaver m m) og er en av våre fremste jazzmusikere. Mathias er fast medlem i Jaga Jazzist, har spilt mye med Trondheim Jazzorkester (blant annet i utgivelse med Chick Corea), men har også samarbeidet svært bredt i alt fra mopeorpsycho til kammermusikk og kirkemusikk. Mathias gir denne vinteren ut sitt sjette soloalbum, Lullaby.

Martin Taxt, tuba, etablerte allerede under studietiden grupper som Florebius og Silucian Town (blant annet med Lena Nymark) og har de siste 20 årene etablert seg i den internasjonale eksperimentelle musikkscenen. Han har turnert med grupper som Microtub, Muddersten og Toshimaru Nakamura i Japan. Siden 2013 har han vært en del av det prisvinnende kunstkollektivet Verdensteatret. I tillegg til sin utøvende virksomhet har han en spesiell interesse for arkitektur, og han fullførte i 2020 ved NMH sin masteroppgave om Musikk og Arkitektur!

Pål Hausken, slagverk, spiller blant annet også i jazztrioen In the Country, og han samarbeider jevnlig med artister som Susanna Wallumrød, Solveig Slettahjell, Bugge Wesseltift, Knut Reiersrud, Frida Ånnevik og Thomas Dybdahl. I 2021 ble Pål tildelt Gamleng-prisen som musiker.

0+
artister
0+
musikkverker
0
konserter
0
steder